RSS

Wurstlandia znów powstaje z popiołów!

02 List

Pewnego czwartkowego wieczoru Kmicic zawitał do Karczmy pod Złotym Sierpem. Wszedł krokiem zamaszystym. Tym razem nie zatrzymał się przy barze, poszedł na strych. Mieszkała tam Inmaculada. Zapukał, po chwili był już w środku. To, co wydarzyło się potem…

Usiadł na krześle. Rzuł tabakę. Miał niepewną minę. Mówił, że korona mu za ciężką. Niewygodną. Zaoferował swoje wsparcie, doświadczenie. Tęsknie mówił o powrocie do wojska na pełen etat.

Tego wieczoru ze strychu pierwsza wyszła Inmaculada. W zupełnie nowej roli.

Udała się do zamku.

Wurstlandczycy! – głośno zwróciła się do ludzi

Jest mi niezmiernie miło, czuję się tym niezwykle zaszczycona, iż ja, Inmaculada Nigrum, pierworodna córka Mauriciusa a nemus i Genevieve, alicubi, rodu Milites Competentis, zgodnie z Waszą wolną, nieprzymuszoną, kierowaną tylko i wyłącznie dobrem Wurstlandii wolą, koronę Wurstlandii przejmuję – w tym momencie nieznacznie, lecz wymownie chrząknęła. – dojście do tego punktu było kręte i pełne niespodzianek. W tym momencie pragnę wyrazić wdzięczność Janowi Kmicicowi za jego panowanie. I uwieńczenie go mądrą decyzją, ustąpieniem ze stanowiska. W ramach podarku – armię we władanie dostajesz. Wielu sukcesów na polach bitew Ci życzę.

Wurstlandia, ba! cały mikroświat jest w złej kondycji. Królestwo Wurstlandii budowane będzie z wyłączeniem błędów popełnianych przez inne nacje.

Plan odratowania Wurstlandii jest precyzyjny. Mieści się w 3-miesięcznej ramie czasowej. Zakłada zmiany estetyczne, jakościowe i ilościowe. Mówi się o uproszczeniach, modyfikacji strony głównej i forum. Oraz przebudowaniu struktur państwa.

Zapowiada się intensywny czas dla Wurstlandii!

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 2 listopada 2017 w Grillgerat Zeitung

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: