RSS

Dynastia Bourbon rządzi Wurstlandią

25 Czer

Stało się! Wurstlandczycy mają nową władzę. Po 4 latach bezkrólewia, Królestwo Wurstlandii godnie podnosi się z ruin. W dniu 17 czerwca 1516r. w sali tronowej zamku Wurstreich odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego władcy oraz ceremonia zaślublin.

Wolą ludu było oddanie korony Ludwikowi Bourbonowi i Imeldzie D’arc. Nasz skryba zanotował, orędzia nowej władzy. Ich słowa brzmiały następująco.

f5es12djt1mpKról Ludwik Bourbon:

Kochani! Przede wszystkim chciałem podziękować za to, że tak licznie przybyliście na koronację Króla i Królowej Wurstlandii! To doniosła chwila dla mnie z racji ślubu oraz koronowania mnie na króla Wurstlandii. Jednakże to tylko początek. Początek nowej ery Królestwa. Mój poprzednik – Lazarus miał być tym, kto poprowadzi w nową epokę Królestwo, jednak zawiódł, stchórzył i zdezerterował. Nie udźwignął ciężaru władzy. My z Imeldą mamy zamiar udźwignąć. Nie jest to łatwe zadanie w dobie agonii, z którą borykają się mikronacje, ale damy radę – wspólnie. Tymczasem bawmy się w ten piękny wieczór nie tracąc czasu na długie przemowy!

 

obfuvmuz29tb

Przemówienie Królowej Imeldy  D’arc-Bourbon

Ja Imelda D’arc. Znachorka Królestwa Wurstlandii. Współtwórca tego wspaniałego miejsca. Stoję przed wszystkimi znajomymi, przyjaciółmi i gośćmi. A przede wszystkim stoję przed Tobą Ludwiku i do końca nie mogę uwierzyć, że właśnie przed chwilą stałam się Twoją żoną i Królową tegoż Państwa…
Jestem bardzo zaszczycona, że ludność powierzyła nam właśnie te funkcję i ze swojej strony obiecuje, że zrobię wszystko żeby nie zawieść Waszego zaufania.

Chciałabym podziękować osobie, bez której moje istnienie tu nie miałoby sensu. Tak, myślę o Tobie najdroższy. Nawet nie wiesz, jaka jestem szczęśliwa, że mogę nosić nazwisko Bourbon. Pomimo burz i różnych zawirowań zawsze byłeś gdzieś obok mnie. Nie tylko, jako mąż, ale przede wszystkim, jako dobry przyjaciel.

„Mówią, że prawdziwi przyjaciele mogą nie rozmawiać ze sobą długo i nie widzieć sie latami i nigdy nie poddadzą w wątpliwość swojej przyjaźni. Kiedy się spotykają, jest tak jakby rozmawiali ze sobą dzień wcześniej, bez względu na czas, który upłynął, czy to jak bardzo byli od siebie oddaleni.

Dziękuje!

P.S: Oraz pragnę pokoju na świecie!!! :D

Po oficjalnej uroczystości rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, które trwa do dziś.

Zapraszamy do odrodzonego Królestwa Wurstlandii!
http://wurstlandia.pl/

_______________________________
Autor:  Acivals Rodin
Doradca koronny w Departamencie Kultury

Reklamy
 
3 Komentarze

Opublikował/a w dniu 25 czerwca 2016 w Grillgerat Zeitung

 

3 responses to “Dynastia Bourbon rządzi Wurstlandią

 1. Markus Vilander

  28 czerwca 2016 at 21:34

  Pomniki wystawia się władcom po tym jak umrą, a nie wtedy jak żyją. Wtedy jak żyli to stawiali tylko komuniści, aby ukazać ich wielkość za życia, kiedy w rzeczywistości byli malutcy i gnuśni…

  Ale czego można się spodziewać po Jej Wysokości Pomnikowej, Activals Rodin. 😀 😀

   
  • Arkadio I

   17 lipca 2016 at 13:56

   Vilanderze, nie pogrążaj się swą niewiedzą z historii sztuki. Ponoć biegle posługujesz się j.angielskim. Ucz dzieci angielskiego, a nie wtrącaj się w kompetencje fachowców z innych dziedzin. „Hydraulik nie będzie uczył murarza jak mur stawiać”zwłąszcza w wirtualnym świecie. 😀

    
  • Arkadio I

   17 lipca 2016 at 13:59

   A! Naucz się porządnie pisać imiona albo kup sobie okulary. Jak piszesz z błędami, ciężko jest się domyślić o kogo Ci chodzi.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: