RSS

Su-Do-Ku część I

07 Mar

Na razie przerywam publikację Cycowych Opowieści autorstwa Waldemara Vilandera, a rozpocznę nową serię publikacji tego samego autora pt. „Su-Do-Ku”.

Król Łajatus Kryspiniusz III z dynastii Haroszychstriełoków
Król Su-Do-Ku, syn Tyrana i Fedi. Łajatus był typem samoluba. Uważał, że jest najpiękniejszy. Jego atutem było wygłaszanie przemówień. Bardzo długich. Twierdził że jego Dobry Duch pomaga je układać. Zawsze je wygłaszał podczas uroczystości państwowych, które odbywały się na Czacie (Rynek Główny stolicy). Wtedy na Rynek nie była wpuszczana tzw. hołota. Prawo do przebywania na uroczystościach mieli tylko wysoko postawieni urzędnicy państwowi. Następnego dnia, Ci którzy słuchali jego przemówienia, następnego dnia mieli przynieść wypracowanie, w którym mieli opisać przemowę Władcy. Jeżeli nic nie zapamiętali z niego, groziła im kara chłosty, pobytu w lochach przez 48 godzin i zakaz przebywania na Czacie przez kolejny tydzień.
Kiedy byłem w Su-Do-Ku Łajatus jeszcze nie miał żony. Z tego co zauważyłem przez pięć lat, w ogóle nie zwracał uwagi na kobiety.

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 marca 2012 w Opowieść

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: