RSS

Przegląd wydarzeń

02 Paźdź

Grillgerat Zeitung otwiera nowy dział pt. „Przegląd wydarzeń”. Będziemy tutaj przedstawiać skróty wydarzeń głównie z Królestwa Wurstlandii.

Nowy system tuż tuż!
Co by tu dużo nie mówić, nowy system gospodarczy oraz nowa strona Królestwa Wurstlandii miała już być w sierpniu. Nie udało się z różnych powodów, głównie z powodu choroby realiozy. Pocieszam się powiedzeniem, że lepiej późno niż wcale. Przewidywany termin opublikowania nowych systemów to dwa tygodnie od czasu pisania tego artykułu. Mam nadzieję, że ten termin zdołam dotrzymać.

Sejm Walny
Królestwo Wurstlandii jest monarchią absolutną, jednakże istnieje tutaj Sejm, w którym obowiązują demokratyczne reguły gry. I właśnie w tym problem. Nie od dziś wiadomo, że demokracja nie należy do grona skutecznych systemów zarządzania państwem. Wurstlandia prowadzi na ogół spokojne, harmonijne życie, za wyjątkiem Sejmu Walnego, gdzie jest spokój tylko wtedy kiedy nie ma obrad.
Ostatni spór miał miejsce przy głosowaniu dotyczącego nowelizacji ustawy o Sejmie Walnym. Konflikt zrodził się na linii marszałek Edward Windsor – hrabia Johan Calgari. Nie od dziś wiadomo, że ci dwaj dżentelmeni nie przepadają za sobą. W Sejmie Walnym jest zwyczaj, że najpierw trwają obrady, po czym jest głosowanie. Nie inaczej było w sprawie nowelizacji. Obrady były bardzo burzliwe, ale apogeum chaosu nastało podczas głosowania, kiedy to marszałek Windsor, nie wypowiedziawszy się ani jednym słowem podczas obrad, zagłosował przeciw nowelizacji, podając obfite powody takiej decyzji. Hrabia Calgari wtenczas bardzo szybko skrytykował takie zachowanie, twierdząc, że czas na korekty był podczas obrad, Windsor ripostuje zaś, że lepiej późno niż wcale, a wcześniej nie mógł. Trudno nie przyznać racji obu panom. Ustawa przeszła, trafiła do króla, który skierował ustawę pod ponowne obrady. Chodzi oczywiście o to, aby ustawy wchodziły do życia bez błędów, ale po to są obrady, aby wtedy te błędy wyszukiwać.
Podczas obserwacji sporu w mojej głowie narodził się pomysł utworzenia Rady Starszych, która pełniłaby rolę senatu. Miałaby ona na celu zrzeszać doświadczonych mieszkańców Królestwa, którzy byliby w stanie wyłapać największą ilość błędów. Pomysł jednak nie spotkał się z aprobatą posłów Sejmu Walnego.

Ofensywa medialna
Od dłuższego czasu w Królestwie Wurstlandii funkcjonuje WurstRadio. Cieszy się ono znacznym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Hrabia Windsor jednak na tym nie poprzestaje. W jego głowie zrodził się pomysł otwarcia telewizji. Pytanie brzmi czy mikronacja lokująca się w klimatach średniowiecznych, powinna sobie pozwalać na tak nowoczesne formy mediów. Myślę, że to nie jest większym problemem, o ile ubierze się to w odpowiedni wizerunek.

Reklamy
 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 2 października 2011 w Grillgerat Zeitung

 

2 responses to “Przegląd wydarzeń

 1. Timoteos Stefanosigos

  2 października 2011 at 21:18

  „Nie od dziś wiadomo, że demokracja nie należy do grona skutecznych systemów zarządzania państwem.” – co widać chociażby przyrównując dajmy na to Sclavinię i Surmenię 🙂

   
 2. geodeta Somonino

  28 listopada 2011 at 01:47

  Remarkable site, now lets discover some handy free chat rooms

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: