RSS

Prawo Kalego wg Guedesa de Limy

01 Lip

Jak Kali ukraść krowę, to dobrze; ale jak Kalemu ukraść krowę, to źle.

Prawo Kalego, przytoczone powyżej, znane z lektury szkolnej, najwyraźniej stało się mottem życiowym Guedesa de Limy, jaśnie oświeconego pana, zasłużonego i potężnego mieszkańca Królestwa Sclavinii. Dowody można znaleźć w Przeglądzie Politycznym, gdzie pojawił się artykuł pt. „Grillgerat Zeitung: Sclavinia nie jest dobrym autorytetem!”, który jest odpowiedzią na mój ostatni artykuł w Grillgerat Zeitung pt. „Dysputa z Królestwem Sclavinii”.

Swoją drogą to ciekawe, że tak wielki i zasłużony mieszkaniec zniża się do tego, aby odpisać tak marnej gazecie jak Grillgerat Zeitung, mało tego, poświęca najdłuższy artykuł w danym numerze. Ale nie o tym, wróćmy do konkretów.

Hipokryzja nr 1

   

Jak widać na załączonym obrazku Królestwo Wurstlandii wg Guedesa de Limy stosuje propagandę. Jak ono w ogóle śmie. Natomiast chwile wcześniej Guedes de Lima chwali się swoimi niesamowitymi osiągnięciami z swojej mikronacyjnej przeszłości. Lepper też był aktywnym politykiem i to świadczy o jego wielkości? Co ma jedno wspólnego z drugim? Idąc tym tokiem myślenia wszyscy ludzie doświadczeni z życia, powinni być na poziomie, a młodzi wręcz przeciwnie. No i mamy – z jednej strony Władysław Bartoszewski, a z drugiej dajmy na to mój ulubieniec z programu Młodzież Kontra, Marcin Chmielowski, czyli z jednej strony stary prostak oraz z drugiej inteligentny młody człowiek. Pierwszy dowód na to, że Guedes de Lima może a inni nie mogą stosować chwytów marketingowych/propagandowych.

Guedes de Lima uparcie twierdzi, że jest człowiekiem na poziomie, żąda szacunku jednocześnie nazywając Królestwo Wurstlandii pogardliwie kiełbaskowem, wysyła plakaty z przekreśloną kiełbasą, twierdząc że to tylko opinia, stosuje język agresji itd. Czy tak zachowuje się 23-letni człowiek na poziomie?

Hipokryzja nr 2

Oczywiście to o Królestwie Sclavinii. Boki zrywać ze śmiechu. Królestwo Wurstlandii prowadzi politykę izolacjonizmu! Królestwo Sclavinii po prostu przyjaźni się tylko ze swoimi! Królestwo Wurstlandii odcina się od v-świata, Królestwo Sclavinii po prostu nie ufa obcym.

Dla mnie sytuacja wygląda bardzo prosto. Kółko wzajemnej masturbacji w przypadku Królestwa Sclavinii jest po prostu obszerniejsze od tego wurstlandzkiego.

Sprostowanie

Faktycznie wypowiedź zabrzmiała niefortunnie, więc prostuję „co autor miał na myśli”. W biegu na 100 metrów ściga się żółw i Usain Bolt. Żółwiowi dano jednak fory i postawiono 10 metrów przed metą. Żółw będzie miał przewagę długo, bo całe 90 metrów, ale jest skazany na wyprzedzenie prędzej czy później.

Dziękujemy również za rady dotyczące stylu prowadzenia gazety, ale obawiam się, że nie skorzystamy.

Reklamy
 
13 Komentarzy

Opublikował/a w dniu 1 lipca 2011 w Felieton

 

13 responses to “Prawo Kalego wg Guedesa de Limy

 1. Guedes de Lima

  1 lipca 2011 at 16:12

  Drogi Ludwiku Bourbonie, dziękuję za uwagi Waszej Ekscelencji. Z przyjemnością postaram się skomentować pańskie uwagi w 106 numerze Przeglądu Politycznego. Jeżeli nie jutro to obiecuję, że pojutrze najpóźniej będzie mógł się pan odnieść do mojego spojrzenia na pewne sprawy. 😉

  W końcu jesteśmy ludźmi na poziomie i będziemy prowadzić dyskusję na poziomie, prawda?

   
 2. Markus Vilander

  1 lipca 2011 at 18:33

  Ekscelencjo de Limo, stała się Wasza Ekscelencja moją ulubioną marionetką polityczną tego v-świata. Jestem ciekaw, komu jeszcze Wasza Ekscelencja się odda, aby być na fali czy tam w świetle reflektorów. Oczekuję od Waszej Ekscelencji jeszcze zdjęć z JCKM Franciskiem Józefem II, aby jego blask inteligencji spłynął na Waszą Ekscelencję, aby WE mógł się tym pochwalić całemu światu 😉

  Gratuluję wzorowej postawy, Ekscelencjo de Lima. 🙂

   
 3. Guedes de Lima

  1 lipca 2011 at 19:08

  Wasza Ekscelencja niestety nie otrzyma autografu ode mnie. 😉 Zdjęcia niestety też z Waszą Ekscelencją sobie nie zrobię ale może za to liczyć Wasza Ekscelencja na najszczersze życzenia powodzenia w dalszej mikronacyjnej karierze i szybkiego rozwoju Królestwa Wurstlandii. 😉

   
 4. Markus Vilander

  1 lipca 2011 at 19:22

  A dziękuję bardzo za te wspaniałe życzenia od Waszej Ekscelencji 🙂 Również życzę wszystkiego dobrego w mikronacyjnym świecie oraz mnóstwa czytelników Waszmości gazety. 😉

   
 5. Franciszek Józef II

  2 lipca 2011 at 11:04

  No wiecie co?!

  Zdjęciami ze mną można się chwalić tylko z jednej przyczyny – że zawsze się wygląda ładniej ode mnie :-D.

   
 6. Markus Vilander

  3 lipca 2011 at 10:57

  Czy mogłaby Wasza Ekscelencja utworzyć sobie witrynę, na której zamieszczałaby swoje artykuliki, bo mi się słabo robi jak mam przekraczać granice Sclavinii, aby coś przeczytać Pańską gazetkę…

  Proszę pozdrowić ode mnie Pana Michała, który zamieścił ohydny komentarz ze swej strony i proszę mu powiedzieć, że zapisałem go sobie na moją czarną listę durniów, którym seks tylko w głowie.

  Z wyrazami Szacunku dla mojego „idola” Guedesa de Limy 🙂

   
 7. Guedes de Lima

  3 lipca 2011 at 11:18

  „Czy mogłaby Wasza Ekscelencja utworzyć sobie witrynę, na której zamieszczałaby swoje artykuliki, bo mi się słabo robi jak mam przekraczać granice Sclavinii, aby coś przeczytać Pańską gazetkę…”

  Moją gazetkę, która jest redagowana przez cztery lata można znaleźć nie tylko w Sclavinii do której z resztą ma WE zakaz wjazdu. 😉

  „Proszę pozdrowić ode mnie Pana Michała, który zamieścił ohydny komentarz ze swej strony i proszę mu powiedzieć, że zapisałem go sobie na moją czarną listę durniów, którym seks tylko w głowie.”

  Brzydziłbym się pozdrawiać kogokolwiek w pańskim imieniu. 😉

  „Z wyrazami Szacunku dla mojego „idola” Guedesa de Limy”

  Oj powinienem być wzorem do naśladowania dla WE. Wtedy może Wurstlandia wyszłaby na prostą i nie była dalej kompromitowana co ciągle ma miejsce tylko i wyłącznie przez WE. 😉

   
  • Markus Vilander

   3 lipca 2011 at 12:02

   Oczywiście, prostą dążącą do krzywizny, ale to już zostawmy przyszłości do osądzenia, bo kto wie, może kiedyś usiądzie Pan na wurstlandzkim tronie, o ile Wurstlandczycy Pana wcześniej nie pojmają. 😛

   Brzydzi się Pan człowieka? 😛 Cóż za humanitarna postawa, Panie de Lima. 🙂

    
 8. Nikodem

  4 lipca 2011 at 06:23

  Panie Guedes de Lima,Patrzycie naszemu Królowi na ręce,na jego gafy,a dlaczego nie spojrzycie jak zachowuje się Pan Ferencas Bokassa ,czy tak zachowuje się premier wyśmiewając naszego Króla?
  http://forum.trizondal.org/viewtopic.php?f=11&t=1291
  Zaraz Pan napisze że nie ma w tym nic złego, to tylko filmik.Pisze Pan,że nie interesuje Was KW, ale jednocześnie codziennie nas obrażacie,Czy My Was obrażamy na forum? Raczej nie. Nie znajdzie Pan ani jednego postu o Was.To co u Was się dzieje to jest żenujące i niesmaczne,sami zaczynacie i potem się dziwicie ze Nasz król tak się wypowiada ,a nie inaczej,może człowieka szlak trafić jak widzi takie posty.Wiem,za chwile mnie oblejecie błotem, bo tylko tak potraficie.Jeszcze na koniec dodam ,że Nam odpowiada taki Król,a że Was to boli to Wasz problem, nie nasz.

   
 9. Nikodem

  4 lipca 2011 at 08:00

  Jeszcze dodam że jesteście obłudni mówiąc że to my prowokujemy.Pan Premier sam prowokuje,a śmie pisać.
  Cytuję:
  Rząd Królestwa Sclavinii i Rząd Królestwa Trizondalu, uznając wagę umocnienia i dalszego rozwoju wzajemnej współpracy pomiędzy rządami obu mikronacji w dziedzinie obrony dobrego imienia Królestwa Trizondalu oraz Królestwa Sclavinii, ochrony praw i swobód obywatelskich narodów trizondalskiego i sclavińskiego oraz przeciwstawienia się polityce prowokacji i manipulacji ze strony Królestwa Wurstlandii zobowiązują się stanowczo potępić działania władz tejże mikronacji.

  I tyle ode mnie nie warto zawracać sobie głowy Wami.

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: