RSS

Nowe oblicze Królestwa Wurstlandii

23 Czer

ReportażKrólestwo Wurstlandii już teraz może pochwalić się własnym, niespotykanym nigdzie w v-świecie poza Wurstlandią systemem gospodarczym. System ten można uznać za udany, ale to nie znaczy że spoczęliśmy na laurach, bowiem od dłuższego czasu trwają prace nad nowym wyglądem stron Królestwa Wurstlandii oraz nad systemem gospodarczym, a ostatnio można powiedzieć, że prace te ruszyły z kopyta.

Nowy wygląd strony

Pozostaje na razie tajemnicą. Zdradzę jedynie iż będzie bardziej w klimacie średniowiecza niż obecny design strony. Pomocy, niezbędnych wskazówek podczas budowy udzielał mi hrabia Edward Windsor, za co serdecznie mu dziękuję, także podziękowania za uwagi dla JKM Markusa Vilandera oraz Imeldy D’arc d’Artois.

Bardziej realistycznie

Nowe systemy informatyczne Królestwa Wurstlandii będą kładły nacisk na realizm. Przykładowo aby zalogować się do systemu, nie będziemy posługiwać się jak do tej pory loginem, a bezpośrednio imieniem i nazwiskiem. Głównym jednak przejawem tego realizmu będzie system gospodarczy. W obecnym systemie wiele czynności robi się a muzom, tzn zdobywa się statystyki, jakieś przedmioty i one po prostu są, ale wykorzystać je dalej jest niemożliwe. Rezygnujemy z takiej formuły całkowicie, no może w 95%.

Produkcja oraz armia

Produkcja oraz armia to będą główne dwa atuty w nowym systemie gospodarczym. W obecnym systemie oba praktycznie nie istnieją. Owszem, obecnie istnieje produkcja różnych elementów, ale jest to bardzo biedne i nieurozmaicone. Armia natomiast rozwijała się teraz tylko w formie opisowej na forum. To się zmieni. Produkcja będzie rozbudowana. Istnieć będą różne warsztaty, w których będzie można produkować różne elementy, oczywiście na bazie surowców. Będzie warsztat kowala, drwala, krawca, browary, stocznie, wytwórnie broni i wiele wiele innych. Jeśli chodzi o armię w koszarach departament wojny, oraz dowódcy będą mogli rekrutować i rozwijać armię, natomiast cywilni mieszkańcy będą mogli stać się wojskowymi. Oczywiście będą różne jednostki wojskowe możliwe do budowy.

Trochę przestępczości

Jako wielki inkwizytor składam szczególny nacisk na przestępczość, bowiem trochę mi się nudzi przy sprawowaniu tej funkcji, gdyż przestępczość praktycznie w chwili obecnej nie istnieje. A powinna, ze względu na założony realizm w nowym systemie. Przestępczość miała być trzecim atutem nowego systemu obok systemu produkcji oraz armii, jednakowoż po przedstawieniu pomysłów w gronie mieszkańców uniosły się głosy, że zamienimy się w kolejną grę internetową i pewnie mieli rację, toteż niechybnie zrezygnowałem z tak rozbudowanego świata przestępczego. Jednakowoż pewne elementy się pojawią.

Perspektywy na przyszłość

Królestwo Wurstlandii rozwija się znakomicie, mamy liczne grono stałych mieszkańców. Każdego dnia na forum loguje się nie mniej niż 10 osób (zazwyczaj jest około 15-20 osób). Na czacie wurstlandzkim każdego dnia odbywają się zagorzałe dyskusje na tematy poważne i zupełnie niepoważne, czasem absurdalne i śmieszne. Stanowimy zgraną paczkę, nieraz odbyły się realne spotkania (zjazdy) mieszkańców Wurstlandii, bardzo często dyskutujemy za pomocą komunikatora Skype. Toteż stwierdzić mogę iż budowany system, jakkolwiek nie byłby rozbudowany, zawsze pozostanie tylko i wyłącznie dekoracją, gdyż to mieszkańcy są naszym największym atutem. Dlatego ja osobiście optymistycznie patrzę na przyszłość Królestwa Wurstlandii i wierzę, że daleko zajdziemy.

Reklamy
 
4 Komentarze

Opublikował/a w dniu 23 czerwca 2011 w Reportaż

 

4 responses to “Nowe oblicze Królestwa Wurstlandii

 1. Markus Vilander

  23 czerwca 2011 at 12:29

  Dodałbym, że ilość mieszkańców w danym kraju nie jest najważniejszym czynnikiem na wykreowanie stabilnej mikronacji, tylko relacje jakie panują między mieszkańcami, czy nawet jak potrafią się nawzajem zmotywować do wzajemnej pracy. Nienarzucanie im pracy niechcianej przynosi w moim mniemaniu zauważalne efekty w kreowaniu państwa efektywnego. Każdy ma się czuć najlepszy w swej dziedzinie, w której czuje się komfortowo, a nie został do niej przymuszony odgórnie. Dlatego dziwią mnie niektóre opinie krążące w mikroświecie, że Królestwo Wurstlandii to faszystowski kraj, gdzie wszyscy mieszkańcy chodzą jak marionetki i robią, to co im Markus I Vilander każe…To jest całkowita bzdura i absurdalne twierdzenie niemających żadnych podstaw bytu.

  Dlatego uważam, że najwłaściwszym kluczem do wybudowania stabilnej mikronacji, która nie upadnie po trzech miesiącach jest wykreowanie warunków bytowych, w którym społeczeństwo nie będzie się czuło dyskryminowane, a przede wszystkim będzie się czuło szanowane i dowartościowane ze wszystkich stron, nawet ze strony władz. Poza tym, silny kraj to kraj, w którym można czuć się bezpiecznie wyrażając najbardziej skrajną opinię na dany temat.

  Królestwo Wurstlandii to oaza wolności słowa, w której najstraszliwsza krytyka jest odbierana z godnością, a niepoprawność krytyki jest rozwiązywana przez dociekliwą i merytoryczną rozmowę z krytykiem. 😉

   
 2. kermit001

  23 czerwca 2011 at 12:30

  Z niecierpliwością oczekujemy na „update”. 🙂

   
 3. Vanessa Vilander

  23 czerwca 2011 at 18:56

  Już nie mogę sie doczekać aktualizacji.

  PS Markus,opinia taka krąży, bo w sumie nas nie znają, niewiedzą jakie są miedzy nami relacje, jaka atmosfera panuje na czacie. Myślą że jak mamy monarchie absolutna to nie mamy głosu.

   
 4. wiestaijczarnykraijy

  28 lipca 2011 at 13:47

  Ciekawe 😀

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: